• +420 541 232 700 |
  • Lelekovice 866, 664 31 |
  • Otevírací doba: Pondělí-Pátek 8.00-16.00
EN CS

Zelené střechy a stěny

Sempergreen

Zelené střechy a stěny

Sempergreen – pěstitel srdcem i duší – je organizace, která chce zlepšit kvalitu života prostřednictvím inovací v oblasti udržitelné výstavby a zeleně ve městě. Po celém světě dodává společnost kvalitní produkty pro zelené střechy, zelené fasády a půdní kryty připravené k použití. Ambicí firmy jako lídra na trhu je společně s našimi zákazníky učinit svět o něco zelenějším. Od roku 2018 Sempergreen spolupracuje na trzích České a Slovenské republiky s firmou Adam-zahradnická a.s.

 

 

Zelené střechy

V městských oblastech je často málo místa pro zeleň. Ideálním řešením je zeleň na střeše. Zelená střecha není krásná jen na pohled. Nabízí také mnoho výhod, jako je akumulace vody, regulace tepla, zvuková izolace, čištění vzduchu a podpora biodiverzity. Nejen střecha Sedum může být krásná, co takhle bylinky na vaší střeše nebo vegetace speciálně vybraná pro včely a motýly? Rádi vám poradíme s nejlepší aplikací pro váš projekt.


 

1. Tradiční rovné střechy (sklon max. do 15°)

Sadu zelených střech Sempergreen Flat lze použít na střechách s maximálním sklonem 15 °. Vytvořené vrstvy tohoto systému zelené střechy tvoří základ udržitelné zelené střechy. Podkladovou vrstvu tvoří substrát bohatý na živiny, který zajišťuje zdravou a silnou výsadbu rozchodníků.
 

Zelené střechy

Tradiční rovné střechy příklad

Konstrukce

2. Odlehčené řešení pro rovné střechy

Ne každá střecha unese sadu zelené střechy Sempergreen Flat. Sada Sempergreen Lightweight pro lehké zelené střechy byla vyvinuta speciálně pro tento účel. S tímto jedinečným řešením lze téměř každou střechu přeměnit na střechu zelenou. Kromě toho se nástavbové vrstvy tohoto systému lehké zelené střechy velmi snadno pokládají.
 

2. Odlehčené řešení tradiční rovné střechy

Konstrukce odlehčené rovné střechy

3. Place’N Go

Sada zelené střechy Sempergreen „Place ‘n go“ je lehké a uživatelsky přívětivé řešení zelené střechy. Lehké zásobníky jsou vyrobeny z pěny s drenážní vrstvou ve spodní části, která zajišťuje, že dešťová voda je odváděna pryč.
Rozchodníkové zásobníky Place ‘n go mají rozměry 50 x 50 cm a lze je na střeše umístit přímo jeden vedle druhého.

3. Place'N Go 1

3. Place'N Go 2

Place'N Go 3

Place'N Go 4

4. Šikmé střechy

Udržitelnost je důležité téma v renovaci a výstavbě konceptuálních budov, bytové výstavbě a zelené architektuře Uplatněním holistického přístup, zelené střechy mohou hrát důležitou role při realizaci energeticky účinné, nenáročné údržby a udržitelně vybudované prostředí. Když jsou šikmé střechy ozelěněny, nabízejí velkolepý vizuální efekt. Sempergreen vyvinul perfektní řešení speciálně pro (strmě) šikmé střechy. Zesílená rohož Sedum-mix typ T – v kombinaci s optimálním konstrukčním systémem – je ideálně vhodné pro šikmé střechy  

Šikmé zelené střechy

Šikmé zelené střechy 2

Šikmé zelené střechy 3

Šikmé zelené střechy 4

Zelené stěny

Sempergreen spojuje ty správné materiály a technologie do jednoho z nejúspěšnějších systémů zelených střech
na světě. Certifikovaný systém Cradle to Cradle je přidanou hodnotou pro zdravé a kruhové budovy. Zelená fasáda
vždy vyžaduje řešení na míru. Proměnné, jako je klima, orientace fasády, preference výsadby a vnitřní nebo venkovní
aplikace určují nejlepší řešení pro váš projekt.

Zelené stěny

Vnitřní stěny

Maxgreenwall 360° (mobilní zelené stěny)

Maxgreenwall je svého d ruhu unikátní systém díky své mobilitě a nízkým nákladům na údržbu. Nejen že obytná stěna rozjasní váš soukromý či podnikatelský prostor, zlepšuje také zdravotní stav a kvalitu ovzduší. Tato živá
vnitřní stěna je rozumná investice díky svým pozitivním vlivům, modifikovatelnosti a přizpůsobitelnosti. Tato vertikální zahrada poskytuje skvělou příležitost k instalaci přes 100 rostlin ve vašem prostředí.

Maxgreenwall 360° (mobilní zelené stěny) 1

Maxgreenwall 360° (mobilní zelené stěny) 2

Maxgreenwall 360° (mobilní zelené stěny) 3

Maxgreenwall 360° (mobilní zelené stěny) 4

SemperGeenwall (pevné zelené stěny)

Investice do lidského kapitálu bude hrát důležitou roli v budoucnosti stavebního designu. Zdraví, blahobyt a udržitelnost jsou klíčovými hybateli hodnoty nemovitostí. Vnitřní prostředí Kvalita (IEQ) v kancelářských budovách má prokazatelně pozitivní vliv na zdraví zaměstnanců, dobré životní podmínky a produktivitu práce. SemperGreenwall může přispět k dobrému hodnocení certifikované budovy.

SemperGreewall (pevné zelené stěny) 1

SemperGreewall (pevné zelené stěny) 3

SemperGreewall (pevné zelené stěny) 2

SemperGreewall (pevné zelené stěny) 4

Vnější stěny

Zelená živá architektura je integrace rostlin a vody vybudované speciálním systémem. Vertikální zahrada nebo obytná stěna je zahrada, která je postavena kolmo k zemi. Nenachází se nikde v přírodě, ale se správnými nástroji,
lze tento trvalý porost vybudovat. Sempergreen našel tento správný systém a umožnil vytvářet jeden z nejúspěšnějších systémů zelených stěn dostupných po celém světě.

Vnější stěny 1

Vnější stěny 2

Vnější stěny 3

Vnější stěny 4

Zelený půdní kryt

Volná výsadba půdopokryvných rostlin je pracná a časově náročná. Velkou část prací je také nutné udělat v rámci následné údržby např. ořezávání, pletí a okopávání. Celkově vzato nákladná cesta. Předpěstované rohože Sedum od Sempergreen nabízejí řešení. Jsou plně vzrostlé, vyžadují velmi malou údržbu a jsou všestranné. V mžiku tak vytvoříte zarostlé středové pásy, kruhové objezdy, nábřeží, ale i hřbitovy a zahrady. Předpěstované rohože Sedum je možné použít i pro ozelenění ploch mezi tramvajovými a vlakovými kolejemi. Rádi vám poradíme s nejlepší aplikací pro váš projekt.

Zelený půdní kryt 1

Zelený půdní kryt 2

zelený půdní kryt 3

Zelený půdní kryt 4

Různé druhy rohoží

Rohože Sedum-mix

Rohože Sedum-mix je nejrozšířenějším produktem pro zelené střechy Sedum. Při dodání se vegetační rohož vždy může pochlubit minimálně 95% pokrytím. Sempergreen vegetační rohože se vyrábějí v souladu s pokyny FLL.

Rohože Sedum-byliny

Rohože v kombinaci bylin a rozchodníků je vegetační pokrývka, v níž jsou rozchodníky doplněny o různé kvetoucí byliny. Výsledkem je rozmanitá a barevná vegetace na střeše. Tato variabilita vegetace je přitažlivá zejména
pro včely a motýly, a přispívá tak ke zvýšení biologické rozmanitosti.

Rohože Bees and butterflies

Sempergreen vyvinul rohože Včely a motýli, aby se zapojil do boje proti globální úmrtnosti včel a motýlů. Počet včel a motýlů se v posledních letech znepokojivě snížil, částečně kvůli nedostatku nektaru a pylu. Včely a motýli
hrají zásadní roli v biologické rozmanitosti a produkci potravin.

Rohože Sedum-mix typu T

Sedum-mix typu T je vegetační rohož, která byla speciálně vyvinuta pro (příkré) šikmé plochy a jako taková může být použita na střechách s roztečí do 45 stupňů. Rohože rostlin se vždy mohou pochlubit minimálně 95 %
pokrytím při dodání. Sempergreen vegetační rohože se vyrábějí v souladu s pokyny FLL.

Rohože Wildflower

Rohož Wildflower je vegetační rohož, která obsahuje širokou škálu divokých květin a několik okrasných trav. Výsledkem je rozmanitá a barevná vegetace na střeše. Tato variabilita vegetace je přitažlivá zejména pro včely a motýly, a přispívá tak ke zvýšení biologické rozmanitosti.

Rohož Sedum mix

Rohož Sedum-byliny

Rohože Bees and butterflies

Rohože Sedum-mix typu T

Rohože Wildflower

Comment

Komentáře (0)