• +420 541 232 700 |
  • Lelekovice 866, 664 31 |
  • Otevírací doba: Pondělí-Pátek 8.00-16.00
EN CS

Ukažte nám své stolony

UKAŽTE NÁM SVÉ STOLONY!

Přibližně před 12 lety vyhodnocovala skupina Turf Research se sídlem ve Virginii v Barenbrugu novou kolekci rostlin vytrvalých jílku z hlediska tolerance a perzistence vůči zátěži ve středoatlantickém klimatu. Několik rostlin upoutalo jejich pozornost pro tyto vlastnosti a další novou vlastnost, schopnost zotavit se a regenerovat po silné zátěži. Nyní víme, že tyto rostliny reprezentují zcela nový poddruh jílku vytrvalého typu Lolium perenne ssp stoloniferum. Tyto rostliny, které produkují nadzemní stolony k obnově a opravě opotřebovaného a poškozeného trávníku, nyní představují patentovaný RPR jílek vytrvalý (užitný patent č. 8 927 804) společnosti Barenbrug.

S inherentními vlastnostmi pro zlepšenou toleranci a odolnost vůči teplu, vlhkosti a suchu se RPR determinované stolony agresivně šíří a množí, aby produkovaly četné nové rostliny a udržely hustotu. RPR posunula jílek vytrvalý na zcela novou úroveň adaptability a výkonu.

V semenářském průmyslu najdeme další, kteří tvrdí, že mají tento nový druh jílku vytrvalého v nabídce. Ať už jde o agresivní odnožování nebo pseudostolony, podstatou věci je srovnání s RPR (novým travním druhem). Závěrem je, že jejich jediná podobnost je ve srovnání vzájemně mezi sebou, ale žádná není stejná jako RPR. Nikdo neprodukuje jednoznačné stolony nebo nedosáhne tolerance a vytrvalosti opotřebení na úroveň RPR. Žádný nevykazuje takové kořenění v brutálním létě ve Virginii nebo v měsících používání strojů simulujích zátěž. A nikdo nemůže tvrdit, že je ssp. Stoloniferum.

Co je tedy unikátní a jedinečné v úrovni výkonu RPR? Všechno!


Pokud jde o profesionály, ale i zahrádkáře platí výzva - UKAŽTE NÁM SVÉ STOLONY!

UKAŽTE NÁM SVÉ STOLONY!

UKAŽTE NÁM SVÉ STOLONY! 2

UKAŽTE NÁM SVÉ STOLONY! 3

UKAŽTE NÁM SVÉ STOLONY! 4

UKAŽTE NÁM SVÉ STOLONY! 5

Comment

Komentáře (0)