• +420 541 232 700 |
  • Lelekovice 866, 664 31 |
  • Otevírací doba: Pondělí-Pátek 8.00-16.00
EN CS

Technologie RPR společnosti Barenbrug je nyní chráněna patentem vlády USA

Technologie RPR společnosti Barenbrug je nyní chráněna patentem vlády USA

Technologie trávníku, která se vyrábí roky, je nyní chráněna americkým patentem. Lolium perenne ssp.
stoloniferum , jílek vytrvalý s nadzemními výběžky, vyvinutá společností Barenbrug USA, je nyní chráněn patentem USA č. 8,927,804.

Lolium perenne ssp. stoloniferum je dostupné jako Barenbrugův RPR ® – Regenerující jílek vytrvalý. RPR je odolný, daří se mu při extrémních teplotách a co je nejzajímavější, regeneruje trávník horizontálně s určitými stolony. Tato schopnost laterální expanze je to, co odděluje RPR od jakéhokoli jiného jílku vytrvalého. Technologie poskytuje bezkonkurenční toleranci vůči zátěži a další vysoce žádoucí vlastnosti, včetně rychlého počátečního založení.

„Jsme nesmírně nadšeni, že jsme získali patent na tuto trávníkářskou technologii,“ řekl James Schneider, CEO a prezident Barenbrug USA. „Na základě zpětné vazby od distributorů a odborníků na sportovní trávníky tento poddruh jílku vytrvalého zásadně celosvětově změnil pěči o travnaté plochy. Vydáním tohoto patentu na užitné vlastnosti byly skutečně jedinečné vlastnosti ověřeny a chráněny vládou USA.“

„Znovu se ukazuje, jak pokročilý náš výzkumný a vývojový tým skutečně je,“ dodal Schneider.

Patent RPR zahrnuje 50 nároků, které pokrývají různé aspekty včetně určitého počtu stolonů, velikost trsu a dokonce i určení indexu stolonů. Stolon determinovaný je nadzemní horizontální výběžek, který zakořeňuje v nódech a nevytváří přerušovanéě vzdušné výhony, ale vrcholový meristem je zakončen květenstvím. Tyto vodorovně se rozšiřující „výběžky“ v RPR vytvářejí při rozšiřování identické nové rostliny.

Regenerující jílek vytrvalý byl vyvinut šlechtiteli rostlin ve výzkumném stanici Barenbrug ve Virginii, když testovali nové trávy na odolnost vůči zátěži, suchu a toleranci vůči extrémům chladu a horka. Výzkumníci identifikovali RPR z milionů dalších rostlin, protože prosperoval v náročných podmínkách a expandoval ve vysoce namáhaných oblastech, včetně konců řad, kde se traktory otáčejí při tažení zařízení simulátoru zátěže.

Další šlechtitelské úsilí bylo použito k vývoji odrůd RPR, které se při silném sečení rychle šíří a vytvářejí rostliny, které během jednoho roku zabírají o 25 procent více plochy než jiné vytrvalé rostliny jílku na stejném testovacím pozemku.

Greenkeepeři golfových hřišť, manažeři sportovních hřišť, manažeři parků a rekreačních hřišť a další mohou nyní získat exkluzivní patentovaný regenerující jílek vytrvalý v řadě směsí pro daný účel. 

Pro více informací kontaktujte Barenbrug nebo místního distributora Barenbrug.

Převzato z www.barusa.com

 

Comment

Komentáře (0)