• +420 541 232 700 |
  • Lelekovice 866, 664 31 |
  • Otevírací doba: Pondělí-Pátek 8.00-16.00
EN CS

Burnley FC a Barenbrug spolupracují na řešeních pro klubová hřiště

Burnley FC a Barenbrug spolupracují na řešeních pro klubová hřiště

Barry O'Brien, hlavní groundsman týmu Burnley FC, hovoří o svých zkušenostech ze spolupráce s firmou Barenbrug při hledání optimálních travních směsí pro klubová hřiště. S posláním pomoci zlepšit hrací povrchy hřišť klubu Burnley FC, Barry diskutuje o tom, jak může travní semeno Barenbrug pomoci s barvou, odolností vůči chorobám, regenerací a odolností vůči zátěži.

"K dnešnímu dni jsem byl velmi spokojen s celkovým výkonem a prezentací hracích ploch."
"Jmenuji se Barry O'Brien a jsem vedoucím pozemního personálu s celkovou odpovědností za správu tréninkového areálu Gawthorpe a stadionu Turf Moor s podporou mého zástupce Jamese Blackburna a dalších 12 pozemních zaměstnanců."

Když mluví o některých problémech, kterým Burnley čelí, říká: „Tréninkové hřiště leží ve stínu Pendle Hill, šest mil na sever od izolovaného kopce v Pennines s vrcholem 557 metrů nad mořem. Problémy s údržbou trávníků, kdy některé dny zažívají všechna povětrnostní období během 24 hodin spolu s nízkou úrovní osvětlení. Zimy mohou být velmi náročné s mlhavými vlhkými dny a nedostatkem dobrého slunečního světla.

Tréninkové hřiště Gawthorpe bylo původně postaveno v 50. let 20. století, ale komplex prošel celkovou přestavbou včetně hřišť asi před devíti lety. Areál je velmi vytížený a nabízí tréninkové prostory od prvního týmu až po předakademie, takže na hřištích se hodně hraje. Stadion Turf Moor také přináší své vlastní problémy s umístěním a obvyklým prostředím stadionu s nízkou úrovní osvětlení,“ vysvětluje. 

V roce 2021 "přišel" Barenbrug – „ S Barenbrug jsme diskutovali myšlenku podrobněji se podívat na používané traví osivo, které jsem používal během každoročních renovací, a jak by výběr vhodných kultivarů mohl pomoci zlepšit stav hrací plochy a zvýšit odolnost vůči zátěži, lepší barvě a vyšší odolnosti vůči chorobám. Snížené osvětlení v okolí areálu je hlavním faktorem, zejména během zimních měsíců. V posledních několika letech jsme používali jiného dodavatele osiv, a tak jsme si nebyli příliš obeznámeni tím, co nabízí Barenbrug. Nicméně po jednání se zástupci firmy jsem byl ohromen vývojem produktů a neustálým výzkumem a vývojem podporujícím produkty“.

Barry dále vysvětluje, jak Barenbrug pomohl jemu a jeho týmu s těmito problémy:

"Podívali jsme se na Elite Sport a kultivary v této směsi a na to, co by mohly přinést na stůl, aby nám pomohly dostat naše hřiště na ještě vyšší standard. Hlavním faktorem byla vysoká odolnost vůči zátěži a vysoká regenerační schopnost, které odrůdy mohly nabídnout. Další fotbalový klub zmínili, že byli ohromeni barvou danou jedním z kultivarů jílků vytrvalých Barcristalla, což přispělo k našemu rozhodnutí použít Barenbrug Elite sport.

Bylo učiněno rozhodnutí jít rovnou do toho a přesít celé tréninkové centrum Gawthorpe. Poté byla všechna hřiště během léta 2022 renovována a do dnešního dne jsem byl velmi spokojen s celkovým výkonem a prezentací hracích ploch. Jak se posouváme do kritičtějšího období sezóny s velmi nízkou úrovní osvětlení, kontinuální vlhké podmínky budou dobrým testem do budoucna a David mi řekl, že na obzoru je ještě více kultivarů, které je možné použít, jsme rádi, že budeme spolupracovat. "

Burnley FC

Burnley FC

Comment

Komentáře (0)