• +420 541 232 700 |
  • Lelekovice 866, 664 31 |
  • Otevírací doba: Pondělí-Pátek 8.00-16.00
EN CS

Novinky pro rok 2022

Vážení obchodní přátelé,

Tak, jak jsme si přáli na začátku roku 2021, aby „covidové peripetie“ byly minulostí, tak se bohužel nestalo. Celý rok náš život ovlivňovaly různá omezení a jejich konec je i počátku nového roku v nedohlednu. S koncem roku se přidala i vzrůstající inflace ovlivňující ceny všech produktů na trhu. S rostoucími cenami surovin a s jejich obecným nedostatkem se potýkají i naši obchodní partneři. Producenti hnojiv žehrají na nedostatek surovin pro výrobu dusíkatých hnojiv, na rostoucí ceny fosforu a draslíku, které mají vliv na rostoucí ceny výsledných produktů a jejich nedostatek na trhu. Producenti osiv jsou závislí na produkčních cenách polních zemědělských plodin a jejich růst v několika posledních letech. Do těchto faktorů přichází další, a to rostoucí ceny energií a paliv. Výsledkem všeho je potom rostoucí cena všech produktů a jejich dostupnost na trhu. V dnešní globalizované společnosti totiž vše souvisí se vším.     

Za naši společnost jsme proto rádi, že Vám můžeme i v této složité době nabídnut všechny zásadní produkty našich partnerů v množství a kvalitě, na kterou jste zvyklí. Zároveň se nám v takto turbulentní době rostoucích cen podařilo pro Vás dojednat dostupné cenové podmínky na stávající produkty. Produkty, u nichž došlo k razantnímu navýšení ceny byly nahrazeny novými, ovšem vždy tak, aby nedošlo ke snížení kvality za rozumnou cenu.   

Na začátku roku 2022 došlo k několika změnám v portfoliu produktů. Travní osiva jsou po široké diskuzi s kolegy z firmy Barenbrug rozděleny do dvou skupin, jednu tvoří tzv. „Inovativní produkty“ a druhou standardní produkty, které znáte řadu let. První skupinu tvoří travní směsi vycházející z inovačního šlechtitelského programu a obsahují to nejlepší, co firma Barenbrug nabízí. Patří sem především směsi jako SOS a Speedy Green, směsi obsahující technologie RPR, Yelow Jacket Water Manager a Resilient Blue, dále směsi Mower a Water Saver. A nově také směs Shadow &Sun. Tyto směsi budou i nadále baleny do světoznámých žlutých pytlů s vlastním piktogramem. Ostatní směsi budou baleny do barevných pytlů s označením směsi a firmy Barenbrug. Také u produktů Pireco došlo k jejich revizi s ohledem na národní a evropskou legislativu. Některé produkty proto musí ještě projít po úpravě evropské legislativy v polovině roku 2022 novým schvalovacím procesem.     

Pozornost věnujte i penetračním a hydratačním činidlům, kde došlo k výrazné úpravě aplikačních režimů!   
 

Standardní pytel Barenbrug

Resilient Blue

Water Saver

RPR Sport

Comment

Komentáře (0)