• +420 541 232 700 |
  • Lelekovice 866, 664 31 |
  • Otevírací doba: Pondělí-Pátek 8.00-16.00
EN CS

Nízce rostoucí tráva s rychlým uchycením snižuje nutnost sečení o 35 %!

Nízce rostoucí tráva s rychlým uchycením snižuje nutnost sečení o 35 %!

Směs Mow Saver nabízí finanční úspory a přínosy pro životní prostředí. Tato působivá inovace je založena na inteligentním „nízkém růstu“ realizovaném prostřednictvím naší Technologie nižší frekvence sečení (LMT). Po výsevu tráva Mow Saver rychle vytvoří hladký a hustý trávník s jedinečnými vlastnostmi, včetně toho, že tráva poté zůstane krátká a produkuje malé množství biomasy (posečené trávy), díky čemuž je potřeba sečení snížena až o 35 %. Je to možné díky použití speciálně vybraných odrůd trav, které odpovídají jedinečnému konceptu LMT.

Hlavní výhody:
- Méně sečení díky nižší výšce trávy a pomalejšímu růstu (dorůstání)
- Rychlejší uchycení díky rychle klíčícím odrůdám
- Méně travní biomasy = nižší frekvence sečení = méně posečené trávy
- Menší ztráta organické hmoty díky nižší frekvenci sečení a menšímu objemu posečené trávy

Během mnohaletého testování na různých místech se společnosti Barenbrug podařilo vyvinout nové odolné odrůdy, které jsou schopné absorbovat vlhkost a minerály z půdy za zhoršených podmínek. Protože pro tyto odrůdy je rovněž charakteristický nízký růst a vytváření atraktivního trávníku, představují ideální řešení, které společnost Barenbrug označuje jako „Technologii nižší frekvence sečení (LMT)“.

Naše směs Mow Saver je charakteristická nižším růstem, jak za méně příznivých klimatických podmínek, tak i během vegetačních měsíců. Je to na první pohled zjevné z nižší výšky trávy. Míra dorůstání po každém sečení je nižší než u standardní travní směsi. Měření prováděná na testovacích polích společnosti Barenbrug ukázala, že naše tráva Mow Saver je 14 po sečení o 30 % kratší než standardní tráva.

Mower Saver

Mower Saver

Mower Saver

Comment

Komentáře (0)